Eredetileg ez egy ppt- diasorozat, melyet át kelleett konvertálnom video file-já, hogy közre tudjam adni. Így itt a lejátszás közben megállításokkal lehet elérni amit a diasorozatban kattintásokkal idézhet elő a használója.
Mit is kíván a vidós anyag segíteni?
Fogalmak rögzítését- 1. a Nagyalföld 3 nagy egységének ,és elhelyezkedésének neveit. Különösen nehéz ez azért is mert a kis és nagykunság eleve egy-egy szinonim elnevezéssel is bír.
2. Földrajzi jelelmzők és az abból következő mezőgazdasági tevékenységek összefüggésit megismertetni, megtanítani. (Ez fontos lesz majd minden nagy egységnél,s később a földrajt tantárgy tanulását is megkönnyíti majd a gyerekek számára, ha megtanulja, hoyg vannak bizonyos dolgok amik törvényszerűen következnek egymásból. Éghajlat- növényzet-gazdálkodás
3. Egy adott terület kultúrtöténeti/ tudományos, / néprajzi értékeinek összekapcsolása az adott tájegységgel. Itt még igen kis mennyiségeben, de a későbbiekben-ahogy ez a fajta divergens tanulási mód erősődik a gyerekekben egyre több ismeret lesz majd a vidón .
4. S nem utolsó sorban -bár a végére került a tananyag feldolgozásna itt, az adott tájegység nemzeti parkajinak elnevezése, és emblémájának megtanulása
Diákjaim ezeket a diákat önállóan is használhatták és használták is.Amely nagyban segítette őket, hogy rögzüljön bennük, hogy érdemes és hasznos, ha vázlatszerűen összegzik tudásukat, mondanivalójukat. Ennek is a későbbi tanulmányoknál lesz igazán nagy szerepe, de jó ha már most megismerik, kipróbálják, begyakorlják, hogy hogyan tudnak maguknak segíteni új ismereteik elsajatításában.