Szorzótábla miniprojektek 8.rész a 9-es szorzó

 Elérkezett az utolsó miniprojekt ideje. A 9-es  szorzó. Lesz  majd egy kicsi ráadás az 1-es és 10-es  szorzósorral, de  az valójában, csak egy  algoritmus megmutatása. 

Korában is már, de itt  többször  átléptem a  100-as  számkört a feladatok  során, hogy  legyen komolyabb kihívás, gondolkodás a megoldásokban. Egyébként is feladata a  másodikos   tanítónak, kitekinteni a 100-as körön túlra. 

Remélem kellemes, jó  érzések társulnak a gyerekben  ehhez a tananyagegységhez, s  tartós  tudásra is  szert  tettek. 










Itt közvetlenül elérhető az ALma  együttes  Hortobágy című zenés videója

 https://youtu.be/_rI4iSZtYow

Szorzótábla mini projektek 7.rész az 5-ös szorzó

Az ötös  szorzó , tényleg a legkönnyebbek egyike, hiszen a  páratlan számú szorzók 5-re végződnek., a többiek kerek  tízesek.  Ha  folytatjuk  továbbra is a szorzótáblát / szorzósort  tanító eddigi  algoritmust, akkor a 7-esre  fordított pusz  idő, itt  kiegyenlítődik.  












Erre  linkre  kattintva a kecskedudát bemutató  zene közvetlenül meghallgatható:

https://youtu.be/PRbIs4H4s0g

Szorzótábla miniprojektek 6.rész a 7-es szorzó

Elérkezett a 7-es szorzó tanítási, tanulási ideje is. Hamarosan   a végére  ér a szorzótábla tanulás folyamata. Valójóban ez  utolsó nehéz  rész., mert  az 5-ös, 9-es  és 10-es már látensen megtanult, csak még nem rendeződött sorba.  Persze nem marad el azok feldolgozása sem, de ez az utolsó nagy próbatétel a gyerekeknek. Valószínúleg, 1-2 nappal több időre is van szükség a bevésődéhez. 









Erre  linkre  kattintva a  zene közvetlenül meghallgatható:

https://youtu.be/AxCBMFm1cnY

Betűkártyák -kétbetűs

 Igény mutatkozott rá, ezért  egy bejegyzésben jelenítem meg az összes betűkártyát. Praktikus   gyakorlásra, nem csupán első osztályban. 























Szorzótábla mini projektek 5.rész a 3-as szorzó

 Így a közepe táján  nem árt egy kis felmérést végezni az eddig elsajátítottakról.

Az elején ugyanúgy  indul , mint a korábbiak,  majd  egy-egy alkalomra (a szokásos  kezdő és  záró  szorzózósormondást megtartva) EGY felmérőlap kerül. Természetesen önállóan, segítség nélküli  megoldással.  Végül kiértékeléssel.  

Igaz a gyerekek  is  mérik  ez által a tudásukat, de valójában a pedagógusnak  tükör ez ,eddigi munkájáról.Megláthatja korrektül, hogy min kell  javítani, erősíteni, s mi az ami beépült már .