Az Északi-középhegység nagy tájegységeinek elnevezéseit valamint egy-egy fontos természeti, vagy kultúrtörténeti vonatkozását segít megtanulni videóm a gyerekeknek..
https://youtu.be/_GO39zDuGq8
A Dunántúli-dombság tanulását segítő videóm
Bár rengeteg mindent lehetne mindegyik tájegységről mondani, ezek a dia illetve most már film anyagok, csak néhány jellegzetes dologra koncentrálnak. A kevesebb -több elve alapján. A cél inkább a régi ismeretekhez kapcsolódva egy rendszert, rendszerezést, kapcsolatokat mutatni.
Mivel minden osztályomban nagyon nagy hangsúlyt fektettem a művészeti értékek megmutatásának,
és a festés, képalkotás a napi tevékenységek része volt,
csakúgy mint jelentős képzőművészeti alkotások megismertetése
ebben a diasorozatban
kihagyhatatlan volt számomra
minél többük megjelenítése
Az osztályok mindig magukon viselik osztálytanítóik értékrendjét, érdeklődési körét, és ahhoz alkalmazkodnak, idomulnak. Így ez a diasorozat egyfelől nagyon is szubjektív, így csak példa, hogy a pedagógus, a saját kapcsolódási pontjai köré rendezve - akár teljesen más prioritások köré rendezve hogyan tudja összekapcsolni a tanagyagot a gyerekek korábbi ismereteivel. Akinek a túrázás, vagy az ének, vagy biológia a kapcsolati pontja a gyerekekhez akkor nyilván Ő ahhoz igazítva fogja a saját oktató filmjét megalkotni. Hiszen azt a "nyelvet" érik a legjobban diákjai
A Dunántúli- középhegység tanulást segítő diafilm
A negyedikes környeztismeret tananyag földrajzi része Magyarország nagy tájegységeinek általános megismertetésen keresztül vezeti be a diákokat egy későbbi földrajz tantárgy alapjaiba. Annak tanulási és szerkezeti metódusába. A későbbi sikerekhez elengedhetetlen, hogy a diákok rendelkezzenek valamilyen rendszerező képességgel a sok információ tárolására. Ezt kívántam elősegíteni oktató diáimmal.
Először minden tájegységnél a határoló területek jelennek meg, hogy lássa mely nagy egységben kell gondolkodnia.
Ezt követik az adott nagy tájegység - most épp a a Dunántúli -középhegység - jól elkülönő tájegységei, majd azok egyenkénti bemutatása. Kapcsolódva a korábbi évek során felcsipegetett ismereteiekhez a kultúrtörténet terén. Összekapcsolva azokat a földrajzi fogalmakkal. Így összeköttést, hidat képezve a korábbi ismereteik és az új tanulandók közé
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)