A Müller drogéria üzletekben lehetett kapni ezt a jó kártyajátékot pár évvel ezelőtt- Talán még most is lehet rendelni, vagy vásárolni. Pár száz Ft volt az ára. viszont sokféle képen használva igazán megéri az árát. Hasonló pedig elkészíthető akár otthon is.
32 kártya lapból áll a pakli.
Mindegyiken más grafika, s a 8 mennyiségből 4-4 lap.
Letakart számjegyekkel kifejezetten alkalmas a számfogalom kialakításra 8-as számkörben, de izgalmasabbá is tehetők ily módon játékok egy része, azzal, hogy le kell számolni (ellenőrizni kell) a képen látható elem számokat.
A legegyszerűbb játék a csoport képzés - növekvő sorba rendezés
Kiterítve-összekeverve a lapokat, egy - egy mennyiségből összegyűjteni az összes lapot Ezt nagyon kedvelik az óvodás korú 4-6 éves gyerekek. Miközben megtanulják azt is, hogy hogyan fejlődik a számsor, hogyan követik a mennyiségek egymást sorban. Ez nagyon fontos -elengedhetetlen szakasza, a matematika fogalmak tanulásának S ezekkel a szép kártyákkal igazán élvezetes tevékenység még a felnőttnek is. A
gyerekek szeretik ebben az időszakaszban ezt többször is eljátszani egymás után, az összekevert lapokkal. Ha iskolás gyereknek ez örömet okoz, akkor erre szükésége van és játsszuk vele annyiszor ahányszor csak szeretné, mert közben kialakul a mennyiségek rendszerezése a fejében. Jó azonban, ha ebben a szakaszban, még letakarjuk a számjegyeket , hogy a csoportba rendezés valós számlálásból álljon.
Gyűjtögetős játék
A lapokat lefordítva, összekeverve terítjük a játékosok elé (lehet 2- től akár 8 játékossal is játszani).
Mindenki húz egy -egy lapot, megfordítja. Majd az kapja meg a húzott lapok mindegyikét akinek a legnagyobb értékű lapja van.
Érték egyezés esetén szétosztásra kerülnek- egyenlően- a felhúzott lapok.
Így folytatódik a játék mindaddig amíg az összes lap el nem fogy. Az nyert akinek a legtöbb lapja van. (Másodikosoktól már lehet pont értékkel is nyertes "hirdetni", ami nem biztos, hogy megegyezik legtöbb lapot birtoklóval)
A játék kínálja magát többszöri újra játszásra. A játék alatt gyakorlódnak a mennyiségek, s velük együtt a viszonyaik egymáshoz. Hiszen minden egyes esetben el kell dönteni melyik a több- s így kihez kerül a kisebb értékű lappal együtt.
Memória játék
Ez kicsit eltér a megszokott memoriktól, de igen fontos gyakorlat.
A kártyákat kiterítjük hátlappal felfelé vagy lefelé, Ez már önmagában variációs lehetőség.s megalkotjuk csoportokat mennyiségek szerint. Nem szükséges mindig az összes mennyiséggel játszani. Lehet kevesebb is , fokozatosan haladva a kettőtől a nyolcig.
Ha megvannak a csoportok , kialakíthatunk belőle növekvő -vagy csökkenő sort, bár ez elég nehéz már) s lefordítjuk az egyes mennyiségeket. Ezt az követi, hogy gyerek, vagy felnőtt kéri ennek a sornak valamelyik tagját. Pl. mondjuk a 2-eseket. A másik pedig a lefordított sorozatból kiválasztja szerinte megfelelőt. Ha már kialakult benne a számsor akkor persze könnyű dolga van. s akkor gyorsan pörög a játék. A következőnél. a pedig ő lesz az aki kérheti a csoportokat.
Unokám saját variációja erre a játékra: A növekvő sorba rendezett sort kettesével megfordította. Az egyes helyére a kettes csoport került, a hármas helyére a négyes és így tovább, majd kérte, hogy adjam oda pl. hatos csoportot. Ezt már nem lehet csak úgy félkézből kirázni, gondolkodni kellett nekem is rajta, hiszen oly mélyen beívódik az emberbe egy természetes számsor, hogy annak megkeverése során a tanult sorrendet kell "átlépni" . újra értelmezni, aktualizálni.